Odpowiedzialność członka zarządu – wniosek o ogłoszenie upadłości

Grzegorz Gębka doradca podatkowy
Po kilku miesiącach od powołania na prezesa zarządu spółki zgłosiłem wniosek o ogłoszenie upadłości. Wcześniej było to niemożliwe, ponieważ nie było gotowe sprawozdanie finansowe spółki. Kiedy jednak zostało ono sporządzone i się z nim zapoznałem, okazało się, że spółka była niewypłacalna na długo przed powołaniem mnie na prezesa.
Czy w takim wypadku będę odpowiedzialny za nieuregulowane zobowiązania podatkowe spółki?

Zgodnie z art. 116 Op w brzmieniu obowiązującym od 1.01.2016 r. za zaległości podatkowe spółki kapitałowej odpowiadają solidarnie całym swoim majątkiem członkowie jej zarządu, jeżeli egzekucja z majątku spółki okazała się w całości lub w części bezskuteczna, a członek zarządu:

Wyświetlono 17% treści artykułu

w sprzedaży

Logowanie

email:

hasło:

 

 

Logowanie za pomocą emaila

Jeżeli nie pamiętasz hasła albo nie masz konta, to wyślemy na Twój email wiadomość weryfikującą. Po kliknięciu w link z emaila będziesz zalogowany na urządzeniu do chwili wylogowania.

email:

Klikając w poniższy link zgadzasz się na zapisanie podanych w formularzu danych i wykorzystywanie ich zgodnie z polityką przetwarzania danych dostępną w dokumencie ⇒Polityka przetwarzania danych osobowych (RODO)⇐

 

Logowanie do za pomocą emaila

Sprawdzanie danych....