Odpisy od środków trwałych darowanych przed 2018 kosztem bez ograniczeń

Anna Koleśnik doradca podatkowy
Zmiany, które nastąpiły od 1.01.2018 w zakresie zaliczania do kosztów podatkowych przez podatników PIT amortyzacji otrzymanych w darowiźnie środków trwałych i wnip, nie dotyczą składników majątku przyjętych do używania przed tą datą.

Przypomnijmy, że od 1.01.2018 kosztem uzyskania przychodów przestały być odpisy amortyzacyjne od wszelkich nabytych w drodze spadku i darowizny środków trwałych i wnip, jeżeli nabycie to korzystało ze zwolnienia od podatku od spadków i darowizn. Po ponad pół roku znowelizowano jednak przepisy z mocą wsteczną od 1.01.2018, przywracając możliwość wliczania w koszty amortyzacji składników majątku otrzymanych w spadku (bez żadnych ograniczeń) i darowiźnie (z ograniczeniami).

Wyświetlono 20% treści artykułu

w sprzedaży

Logowanie

email:

hasło:

 

 

Logowanie za pomocą emaila

Jeżeli nie pamiętasz hasła albo nie masz konta, to wyślemy na Twój email wiadomość weryfikującą. Po kliknięciu w link z emaila będziesz zalogowany na urządzeniu do chwili wylogowania.

email:

Klikając w poniższy link zgadzasz się na zapisanie podanych w formularzu danych i wykorzystywanie ich zgodnie z polityką przetwarzania danych dostępną w dokumencie ⇒Polityka przetwarzania danych osobowych (RODO)⇐

 

Logowanie do za pomocą emaila

Sprawdzanie danych....