Odliczenie VAT z faktury za wynajem zastępczego auta

Spółka posiada kilka samochodów osobowych wprowadzonych do ewidencji środków trwałych. Na czas naprawy jednego z pojazdów, uszkodzonego w wyniku wypadku, wynajęto auto zastępcze (również samochód osobowy). Czy można odliczyć VAT z faktur dokumentujących wynajem i zakup paliwa do tego auta?

Zgodnie z art. 86 ust. 1 ustawy o VAT podatnikowi przysługuje prawo do obniżenia VAT należnego o kwotę VAT naliczonego w zakresie, w jakim towary i usługi są wykorzystywane do wykonywania czynności opodatkowanych. Z art. 86 ust. 2 pkt 1 lit. a) tej ustawy wynika natomiast, że na kwotę VAT naliczonego składa się suma kwot podatku określonych w fakturach otrzymanych przez podatnika z tytułu nabycia towarów i usług.

Wyświetlono 26% treści artykułu

w sprzedaży

Logowanie

email:

hasło:

 

 

Logowanie za pomocą emaila

Jeżeli nie pamiętasz hasła albo nie masz konta, to wyślemy na Twój email wiadomość weryfikującą. Po kliknięciu w link z emaila będziesz zalogowany na urządzeniu do chwili wylogowania.

email:

Klikając w poniższy link zgadzasz się na zapisanie podanych w formularzu danych i wykorzystywanie ich zgodnie z polityką przetwarzania danych dostępną w dokumencie ⇒Polityka przetwarzania danych osobowych (RODO)⇐

 

Logowanie do za pomocą emaila

Sprawdzanie danych....