Nowe uprawnienia i obowiązki związków zawodowych

Magdalena Januszewska radca prawny
Od 1.01.2019 do związków zawodowych będą mogli przystępować nie tylko pracownicy, ale też inne osoby wykonujące pracę zarobkową.

To jeden ze skutków wejścia w życie ustawy z 5.07.2018 o zmianie ustawy o związkach zawodowych oraz niektórych innych ustaw (DzU poz. 1608), wykonującej wyrok TK z 2.06.2015 (K 1/13).

  • TK – Trybunał Konstytucyjny

Przez osobę wykonującą działalność zarobkową będzie się rozumieć pracownika lub osobę świadczącą pracę za wynagrodzeniem na innej podstawie niż stosunek pracy, jeżeli nie zatrudnia do tego rodzaju pracy innych osób, niezależnie od podstawy zatrudnienia, oraz ma takie prawa i interesy związane z wykonywaniem pracy, które mogą być reprezentowane i bronione przez związek zawodowy.

Wyświetlono 26% treści artykułu

w sprzedaży

Logowanie

email:

hasło:

 

 

Logowanie za pomocą emaila

Jeżeli nie pamiętasz hasła albo nie masz konta, to wyślemy na Twój email wiadomość weryfikującą. Po kliknięciu w link z emaila będziesz zalogowany na urządzeniu do chwili wylogowania.

email:

Klikając w poniższy link zgadzasz się na zapisanie podanych w formularzu danych i wykorzystywanie ich zgodnie z polityką przetwarzania danych dostępną w dokumencie ⇒Polityka przetwarzania danych osobowych (RODO)⇐

 

Logowanie do za pomocą emaila

Sprawdzanie danych....