Nowe formularze CIT na 2018

Anna Koleśnik doradca podatkowy

Opublikowano zaktualizowane wzory formularzy podatkowych służących rozliczeniu CIT. Wśród nich znajdują się też całkowicie nowe wzory.

Zawiera je obowiązujące od 30.06.2018 rozporządzenie MF z 25.06.2018 w sprawie określenia wzorów deklaracji, zeznania, oświadczenia oraz informacji podatkowych obowiązujących w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych (DzU poz. 1268).

  • MF – Minister Finansów

Aktualizacja objęła formularze CIT-8, CIT-8/O, CIT-5, CIT-6R, CIT-6AR, CIT-7, CIT-9R, CIT-10Z, CIT-11R, CIT-D, CIT/BR, IFT-2/IFT-2R. Zupełnie nowe formularze to:

  • CIT/MIT: Informacja o środkach trwałych oraz przychodach składana przez podatnika obowiązanego do zapłaty podatku, o którym mowa w art. 24b ustawy – chodzi o tzw. minimalny podatek dochodowy od przychodów z najmu (dzierżawy itp.) budynków; będą w nim wykazywane m.in. dane dotyczące nazwy środka trwałego, jego wartości początkowej (zmiany wartości tego środka następujące w ciągu roku podatkowego), wysokość przychodów podatnika w poszczególnych miesiącach roku podatkowego,
  • CIT/8S: Informacja o wysokości dochodu osiągniętego z działalności gospodarczej prowadzonej na terenie specjalnej strefy ekonomicznej na podstawie zezwolenia,
  • CIT/8SP: Informacja o wysokości dochodu osiągniętego z działalności gospodarczej prowadzonej na terenie specjalnej strefy ekonomicznej na podstawie zezwolenia,
  • CIT/8AB: Zeznanie o wysokości osiągniętego dochodu (poniesionej straty) przez podatkową grupę kapitałową – podatnika podatku dochodowego od osób prawnych.
  • CIT/PGK: Informacja o wysokości osiągniętego dochodu (poniesionej straty) przez spółkę tworzącą podatkową grupę kapitałową.

Stosuje się je do osiągniętych dochodów od 1.01.2018. Podatnicy z przesuniętym rokiem podatkowym, który rozpoczął się przed tą datą, a zakończy po niej, stosują stare wzory.

w sprzedaży

Logowanie

email:

hasło:

 

 

Logowanie za pomocą emaila

Jeżeli nie pamiętasz hasła albo nie masz konta, to wyślemy na Twój email wiadomość weryfikującą. Po kliknięciu w link z emaila będziesz zalogowany na urządzeniu do chwili wylogowania.

email:

Klikając w poniższy link zgadzasz się na zapisanie podanych w formularzu danych i wykorzystywanie ich zgodnie z polityką przetwarzania danych dostępną w dokumencie ⇒Polityka przetwarzania danych osobowych (RODO)⇐

 

Logowanie do za pomocą emaila

Sprawdzanie danych....