Nieodpłatne użytkowanie nieruchomości przez ośrodek doradztwa rolnego

Jednostka samorządu terytorialnego (województwo) przekazała w nieodpłatne użytkowanie – na podstawie umowy notarialnej – nieruchomości stanowiące jej własność wojewódzkiemu ośrodkowi doradztwa rolniczego.
Czy nieruchomości te powinny pozostać nadal w księgach rachunkowych wojewódzkiego urzędu marszałkowskiego, czy też być wprowadzone do ewidencji środków trwałych wojewódzkiego ośrodka doradztwa rolniczego?
Kto amortyzuje te nieruchomości?

Jednostkami doradztwa rolniczego są – zgodnie z art. 2 ustawy z 22.10.2004 r. o jednostkach doradztwa rolniczego (Dz. U. z 2013 r. poz. 474) – Centrum Doradztwa Rolniczego oraz 16 wojewódzkich ośrodków doradztwa rolniczego.

Centrum Doradztwa Rolniczego jest państwową jednostką organizacyjną posiadającą osobowość prawną, natomiast ośrodki wojewódzkie są samorządowymi wojewódzkimi osobami prawnymi.

Wyświetlono 19% treści artykułu

w sprzedaży

Logowanie

email:

hasło:

 

 

Logowanie za pomocą emaila

Jeżeli nie pamiętasz hasła albo nie masz konta, to wyślemy na Twój email wiadomość weryfikującą. Po kliknięciu w link z emaila będziesz zalogowany na urządzeniu do chwili wylogowania.

email:

Klikając w poniższy link zgadzasz się na zapisanie podanych w formularzu danych i wykorzystywanie ich zgodnie z polityką przetwarzania danych dostępną w dokumencie ⇒Polityka przetwarzania danych osobowych (RODO)⇐

 

Logowanie do za pomocą emaila

Sprawdzanie danych....