Nie należy żądać nadmiernych dowodów na potwierdzenie spełnienia warunków ulgi

Renata Majewska Biuro Kadr i Płac
Pracownik dostał dofinansowanie z zfśs do wypoczynku małoletniego syna (kilkudniowa wycieczka zorganizowana przez parafię kościelną), w kwocie 500 zł brutto.
Czy pracodawca - dla celów zastosowania ulgi podatkowej - powinien żądać dostarczenia wyciągu ze statutu parafii potwierdzającego, że prowadzi ona działalność w zakresie zorganizowanego wypoczynku dzieci i młodzieży szkolnej?

Nie trzeba wymagać tak szczegółowego udokumentowania uprawnienia parafii do prowadzenia działalności wypoczynkowej dla dzieci i młodzieży. Ma ona prawo wykonywać taką działalność z mocy ustawy. Szczegóły niżej.

Jednym z warunków skorzystania z ulgi podatkowej z art. 21 ust. 1 pkt 78 updof jest zorganizowanie wypoczynku przez podmiot świadczący usługi w tym zakresie w ramach prowadzonej działalności gospodarczej (biuro podróży, biuro turystyczne) lub statutowo. Do tych ostatnich podmiotów zalicza się w szczególności:

Wyświetlono 18% treści artykułu

w sprzedaży

Logowanie

email:

hasło:

 

 

Logowanie za pomocą emaila

Jeżeli nie pamiętasz hasła albo nie masz konta, to wyślemy na Twój email wiadomość weryfikującą. Po kliknięciu w link z emaila będziesz zalogowany na urządzeniu do chwili wylogowania.

email:

Klikając w poniższy link zgadzasz się na zapisanie podanych w formularzu danych i wykorzystywanie ich zgodnie z polityką przetwarzania danych dostępną w dokumencie ⇒Polityka przetwarzania danych osobowych (RODO)⇐

 

Logowanie do za pomocą emaila

Sprawdzanie danych....