Mieszkanie służbowe członka zarządu – skutki w PIT

Marcin Sądej
Nieodpłatne udostępnienie lokalu mieszkalnego członkowi zarządu powoduje powstanie przychodu z nieodpłatnych świadczeń w ramach działalności wykonywanej osobiście.

We wniosku o jej wydanie spółka wskazała, że nieodpłatnie udostępnia członkom zarządu mieszkania w celach służbowych. W umowie z członkami zarządu określono, że mają oni obowiązek pełnić swoje obowiązki w siedzibie spółki oraz miejscach, w których prowadzi ona działalność, a także w każdym innym miejscu na terenie Polski, jeżeli wymagają tego prowadzone przez spółkę interesy lub należyte wykonanie umowy. Spółka pytała, czy z racji udostępnienia lokalu członek zarządu uzyskuje przychód z nieodpłatnych świadczeń, od którego ma ona obowiązek pobrać zaliczkę na PIT.

Wyświetlono 30% treści artykułu

w sprzedaży

Logowanie

email:

hasło:

 

 

Logowanie za pomocą emaila

Jeżeli nie pamiętasz hasła albo nie masz konta, to wyślemy na Twój email wiadomość weryfikującą. Po kliknięciu w link z emaila będziesz zalogowany na urządzeniu do chwili wylogowania.

email:

Klikając w poniższy link zgadzasz się na zapisanie podanych w formularzu danych i wykorzystywanie ich zgodnie z polityką przetwarzania danych dostępną w dokumencie ⇒Polityka przetwarzania danych osobowych (RODO)⇐

 

Logowanie do za pomocą emaila

Sprawdzanie danych....