Metody analizy ekonomicznej

Sławomir Sojak Prof. dr hab. w Katedrze Rachunkowości Finansowej Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK w Toruniu.

W ostatnim roku ukazały się 2 ważne i godne polecenia Czytelnikom "Rachunkowości" książki z obszaru analizy ekonomicznej i rachunkowości zarządczej. Ich autorem jest dr Adam Żwirbla, profesor Kujawskiej Szkoły Wyższej we Włocławku, specjalista w dziedzinie metod ilościowych stosowanych w analizie ekonomicznej.

Obie mają charakter monografii prezentujących w sposób kompleksowy tematykę określoną w ich tytułach i stanowiącą ważne źródło wiedzy o niektórych narzędziach analizy ekonomicznej.

W obu autor umiejętnie łączy aspekty teoretyczne z praktycznymi: liczne przykłady i rysunki ilustrują rozważania teoretyczne i ułatwiają ich zrozumienie. I choć rozpatrywana problematyka jest mocno zmatematyzowana, nie "przytłacza" to ekonomicznego aspektu wywodu.

Obie książki adresowane są zarówno do studentów kierunków ekonomicznych, jak i do osób samodzielnie zdobywających wiedzę. Są przydatne menedżerom zajmującym się opracowywaniem analiz ekonomicznych zdarzeń przeszłych (ex post) i przyszłych (ex ante). Stanowią dobre, kompletne źródło wiedzy pożytecznej w zarządzaniu każdą firmą.

Wyświetlono 10% treści artykułu

w sprzedaży

Spis treści artykułu
Spis treści artykułu:

Logowanie

email:

hasło:

 

 

Logowanie za pomocą emaila

Jeżeli nie pamiętasz hasła albo nie masz konta, to wyślemy na Twój email wiadomość weryfikującą. Po kliknięciu w link z emaila będziesz zalogowany na urządzeniu do chwili wylogowania.

email:

Klikając w poniższy link zgadzasz się na zapisanie podanych w formularzu danych i wykorzystywanie ich zgodnie z polityką przetwarzania danych dostępną w dokumencie ⇒Polityka przetwarzania danych osobowych (RODO)⇐

 

Logowanie do za pomocą emaila

Sprawdzanie danych....