Kryteria kwalifikowania spółki jawnej do jednostek mikro

Jesteśmy spółką jawną, która spełnia warunki zakwalifikowania do jednostek mikro. Wątpliwość budzi jednak, które formalne kryteria zawarte w art. 3 ust. 1a uor wymagają uwzględnienia. W pkt. 1a wymienione są bowiem 3 kryteria/progi (suma bilansowa, przychody, średnioroczne zatrudnienie): kwoty wyrażone w walucie polskiej i dane za 2 lata. Natomiast w pkt. 3 wymienia się 1 próg (przychody, ale inaczej liczone), wyrażony w euro i dane za 1 rok.
Jakie kryteria ma zatem stosować spółka jawna, chcąc się zakwalifikować do jednostek mikro: wymienione w art. 3 ust. 1a pkt 1 czy art. 3 ust. 1a pkt 3 uor?

Uor w art. 3 ust. 1a i 1b określa kryteria, po spełnieniu których poszczególne grupy jednostek mogą stosować uproszczenia przewidziane dla jednostek mikro. W przypadku spółki jawnej rozróżnienia wymaga, czy jest to spółka jawna osób fizycznych, a więc taka, w której wszystkimi wspólnikami są wyłącznie osoby fizyczne, czy też spółka jawna, której wspólnikami są także osoby prawne. Do każdego z tych rodzajów spółek mają zastosowanie inne przepisy art. 3 ust. 1a uor.

Wyświetlono 35% treści artykułu

w sprzedaży

Logowanie

email:

hasło:

 

 

Logowanie za pomocą emaila

Jeżeli nie pamiętasz hasła albo nie masz konta, to wyślemy na Twój email wiadomość weryfikującą. Po kliknięciu w link z emaila będziesz zalogowany na urządzeniu do chwili wylogowania.

email:

Klikając w poniższy link zgadzasz się na zapisanie podanych w formularzu danych i wykorzystywanie ich zgodnie z polityką przetwarzania danych dostępną w dokumencie ⇒Polityka przetwarzania danych osobowych (RODO)⇐

 

Logowanie do za pomocą emaila

Sprawdzanie danych....