Koszty windykacji należności, w tym obsługi prawnej i komorniczej

Jak zakwalifikować w księgach rachunkowych poniesione przez jednostkę koszty windykacji należności, w tym koszty obsługi prawnej sądowej i usług komornika?
Z literatury fachowej wynikałoby, że powinny obciążać pozostałe koszty operacyjne.

Pogląd przedstawiony w pytaniu, zgodnie z którym koszty windykacji należności, w tym obsługi prawnej i sądowe oraz komornika, powinny być zaliczane do pozostałych kosztów operacyjnych, nie jest – naszym zdaniem – słuszny. Windykacja należności, z czym może się wiązać wyjaśnianie spraw spornych, zagrożenie sankcjami, a także bezpośrednie dochodzenie wierzytelności, kończące się niekiedy działaniami egzekucyjnymi, stanowią element normalnej, podstawowej działalności operacyjnej jednostki działającej w celach zarobkowych. Chodzi o realizację przychodów drogą zapłaty za wykonanie dostawy towarów bądź usług.

Wyświetlono 48% treści artykułu

w sprzedaży

Logowanie

email:

hasło:

 

 

Logowanie za pomocą emaila

Jeżeli nie pamiętasz hasła albo nie masz konta, to wyślemy na Twój email wiadomość weryfikującą. Po kliknięciu w link z emaila będziesz zalogowany na urządzeniu do chwili wylogowania.

email:

Klikając w poniższy link zgadzasz się na zapisanie podanych w formularzu danych i wykorzystywanie ich zgodnie z polityką przetwarzania danych dostępną w dokumencie ⇒Polityka przetwarzania danych osobowych (RODO)⇐

 

Logowanie do za pomocą emaila

Sprawdzanie danych....