Koszt całodziennego wyżywienia wolny od PIT do limitu diety

Renata Majewska Biuro Kadr i Płac
Według regulaminu podróży służbowych pracodawca zapewnia całodzienne wyżywienie pracownikom odbywającym krajowe podróże służbowe w ten sposób, że płacą oni za posiłki firmowymi kartami albo otrzymują zwrot kosztów wykupionych posiłków, po przedłożeniu rachunków i faktur je dokumentujących. Koszty posiłków zwykle przewyższają wartość diet, które zatrudniony otrzymałby, gdyby pracodawca nie zapewniał wyżywienia.
Czy w takim przypadku wartość całodziennych posiłków pozostaje wolna od PIT w całości czy tylko w części, a jeśli tak – to jak tę część obliczyć? Co ze składkami na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne?

Wartość całodziennego wyżywienia zapewnionego pracownikowi w trakcie podróży służbowej jest wolna od PIT tylko do wysokości diet, jakie ew. przysługiwałyby zatrudnionemu z uwzględnieniem czasu trwania delegacji. Tak samo wygląda ulga ubezpieczeniowa.

Wyświetlono 23% treści artykułu

w sprzedaży

Logowanie

email:

hasło:

 

 

Logowanie za pomocą emaila

Jeżeli nie pamiętasz hasła albo nie masz konta, to wyślemy na Twój email wiadomość weryfikującą. Po kliknięciu w link z emaila będziesz zalogowany na urządzeniu do chwili wylogowania.

email:

Klikając w poniższy link zgadzasz się na zapisanie podanych w formularzu danych i wykorzystywanie ich zgodnie z polityką przetwarzania danych dostępną w dokumencie ⇒Polityka przetwarzania danych osobowych (RODO)⇐

 

Logowanie do za pomocą emaila

Sprawdzanie danych....