Komornik nie może żądać zbyt wielu danych od pracodawcy dłużnika

Renata Majewska Biuro Kadr i Płac
Komornik, który wszczął egzekucję z wynagrodzenia, zasiłków i innych wierzytelności pracownika spółki, wezwał pracodawcę do przekazania informacji o imionach rodziców i numerze konta dłużnika.
Czy pracodawca musi udostępnić te dane?

Pracodawca powinien podać nr konta pracownika-dłużnika tylko wówczas, jeżeli wynagrodzenie wysyła mu na rachunek bankowy. Nie może natomiast podać imion jego rodziców, ponieważ nie są to dane niezbędne do prawidłowego prowadzenia egzekucji z wynagrodzenia za pracę, zasiłków i innych wierzytelności zatrudnionego.

Na pracodawcy z jednej strony spoczywa wiele obowiązków informacyjnych wobec organu egzekucyjnego, ale z drugiej musi on honorować ustawę o ochronie danych osobowych.

Wyświetlono 17% treści artykułu

w sprzedaży

Logowanie

email:

hasło:

 

 

Logowanie za pomocą emaila

Jeżeli nie pamiętasz hasła albo nie masz konta, to wyślemy na Twój email wiadomość weryfikującą. Po kliknięciu w link z emaila będziesz zalogowany na urządzeniu do chwili wylogowania.

email:

Klikając w poniższy link zgadzasz się na zapisanie podanych w formularzu danych i wykorzystywanie ich zgodnie z polityką przetwarzania danych dostępną w dokumencie ⇒Polityka przetwarzania danych osobowych (RODO)⇐

 

Logowanie do za pomocą emaila

Sprawdzanie danych....