Kiedy pracodawca ma obowiązek oceny skutków planowanych operacji przetwarzania danych osobowych

Renata Majewska Biuro Kadr i Płac
Czy pracodawca zatrudniający 46 pracowników ma obowiązek dokonywania od 25.05.2018 r. oceny skutków planowanych operacji przetwarzania dla ochrony danych osobowych? Jeżeli tak, jakie operacje podlegają takiej ocenie?

Przeprowadzanie oceny skutków planowanych operacji przetwarzania dla ochrony danych to nowy obowiązek administratorów, wprowadzony od 25.05.2018 r. na mocy RODO[1]. Ma zminimalizować naruszenia danych osobowych. Jeżeli administrator zechce zastosować nowy rodzaj przetwarzania (zwłaszcza z użyciem nowych technologii), który ze względu na swój charakter, zakres, kontekst i cele z dużym prawdopodobieństwem może powodować wysokie ryzyko naruszenia praw i wolności osób fizycznych, jeszcze przed rozpoczęciem przetwarzania musi ocenić skutki planowanych operacji przetwarzania dla ochrony danych. W tym celu powinien się skonsultować z inspektorem ochrony danych, jeśli go wyznaczył. W świetle RODO ocena skutków jest wymagana w szczególności przy:

Wyświetlono 30% treści artykułu

w sprzedaży

Logowanie

email:

hasło:

 

 

Logowanie za pomocą emaila

Jeżeli nie pamiętasz hasła albo nie masz konta, to wyślemy na Twój email wiadomość weryfikującą. Po kliknięciu w link z emaila będziesz zalogowany na urządzeniu do chwili wylogowania.

email:

Klikając w poniższy link zgadzasz się na zapisanie podanych w formularzu danych i wykorzystywanie ich zgodnie z polityką przetwarzania danych dostępną w dokumencie ⇒Polityka przetwarzania danych osobowych (RODO)⇐

 

Logowanie do za pomocą emaila

Sprawdzanie danych....