Jakie przerwy między angażami dorywczymi

Jaki okres powinien przypadać między umowami zawieranymi na czas określony o charakterze dorywczym, które nie zostały objęte ograniczeniami dla zatrudnienia okresowego? 

Umowy o pracę zawarte na czas określony w celu wykonywania pracy o charakterze dorywczym obecnie nie podlegają reglamentacji (art. 251 Kp). Oznacza to, że podpisanie z pracownikiem 3 takich umów, choćby w odstępach krótszych niż miesiąc, nie powoduje ustanowienia umowy o pracę na czas nieokreślony. Również po 21.02.2016 r. pozostaną one wyłączone spod restrykcji limitujących zatrudnienie okresowe (łącznie 33 miesiące takiego zatrudnienia, podczas których można nawiązać 3 umowy okresowe). Jednak po tej dacie strony będą musiały podawać w umowie obiektywną przyczynę lub cel, uzasadniające jej zawarcie, a w umowach okresowych na prace dorywcze istniejących 22.02.2016 r. - uzupełnić ten brak najpóźniej do 21.05.2016 r.

Wyświetlono 42% treści artykułu

w sprzedaży

Logowanie

email:

hasło:

 

 

Logowanie za pomocą emaila

Jeżeli nie pamiętasz hasła albo nie masz konta, to wyślemy na Twój email wiadomość weryfikującą. Po kliknięciu w link z emaila będziesz zalogowany na urządzeniu do chwili wylogowania.

email:

Klikając w poniższy link zgadzasz się na zapisanie podanych w formularzu danych i wykorzystywanie ich zgodnie z polityką przetwarzania danych dostępną w dokumencie ⇒Polityka przetwarzania danych osobowych (RODO)⇐

 

Logowanie do za pomocą emaila

Sprawdzanie danych....