Jak wprowadzić nową składkę wypadkową do kartoteki płatnika

Joanna Lewczuk
Nasza firma jest płatnikiem składek, który pobiera już dane z konta płatnika i kont ubezpieczonych w ZUS. Wszystkie kartoteki w programie Płatnik są zablokowane i nie można w nich wprowadzić żadnych nowych danych ani też dokonać jakichkolwiek zmian.
Jak w takiej sytuacji do kartoteki płatnika mamy wprowadzić składkę wypadkową obowiązującą od 1.04.2015 r.?

Stopa procentowa składki na ubezpieczenie wypadkowe ustalana jest na rok składkowy, który obejmuje składki należne za okres od 1 kwietnia danego roku do 31 marca następnego roku. Tak więc 1.04.2015 r. rozpoczął się kolejny rok składkowy, który będzie trwał do 31.03.2016 r.

Wartość stopy procentowej składki na ubezpieczenie wypadkowe, która jest konieczna do wyliczania składki na ubezpieczenie wypadkowe w imiennych raportach miesięcznych ZUS RCA oraz deklaracji rozliczeniowej ZUS DRA, zapisana jest w programie Płatnik -> w kartotece płatnika -> w zakładce "Inne dane" -> w bloku "Stopa procentowa składki na ubezpieczenie wypadkowe".

Wyświetlono 21% treści artykułu

w sprzedaży

Logowanie

email:

hasło:

 

 

Logowanie za pomocą emaila

Jeżeli nie pamiętasz hasła albo nie masz konta, to wyślemy na Twój email wiadomość weryfikującą. Po kliknięciu w link z emaila będziesz zalogowany na urządzeniu do chwili wylogowania.

email:

Klikając w poniższy link zgadzasz się na zapisanie podanych w formularzu danych i wykorzystywanie ich zgodnie z polityką przetwarzania danych dostępną w dokumencie ⇒Polityka przetwarzania danych osobowych (RODO)⇐

 

Logowanie do za pomocą emaila

Sprawdzanie danych....