Jak rozliczać należności z tytułu podróży służbowych

Pracownik, za zgodą prezesa spółki, odbył krajową podróż służbową włas-nym samochodem osobowym o pojemności skokowej silnika pow. 900 cm3. Przejechał 497 km. Rozliczając wyjazd, księgowa obliczyła tzw. kilometrówkę na podstawie stawki za 1 km przebiegu pojazdu, wynoszącej 80% maksymalnej stawki określonej w rozporządzeniu o używaniu prywatnego auta do celów służbowych, bo tak nakazuje regulamin wynagradzania obowiązujący u pracodawcy.
Czy zatrudniony ma rację, domagając się wyższej kilometrówki, ustalonej według najwyższej stawki za 1 km przebiegu?
Spółka stosuje bezpośrednio rozporządzenie o podróżach służbowych z 2013 r.

Żądanie nie jest słuszne. Wysokość stawek za 1 km przebiegu prywatnego auta osobowego, służących do kalkulacji kilometrówki za przejazd w delegacji, określa pracodawca tak, by nie przekroczyły stawek maksymalnych z rozporządzenia o używaniu prywatnego auta do celów służbowych. Pracodawcy wolno zatem ustalić je w wysokości niższej niż maksymalna. Szczegóły poniżej.

Wyświetlono 40% treści artykułu

w sprzedaży

Logowanie

email:

hasło:

 

 

Logowanie za pomocą emaila

Jeżeli nie pamiętasz hasła albo nie masz konta, to wyślemy na Twój email wiadomość weryfikującą. Po kliknięciu w link z emaila będziesz zalogowany na urządzeniu do chwili wylogowania.

email:

Klikając w poniższy link zgadzasz się na zapisanie podanych w formularzu danych i wykorzystywanie ich zgodnie z polityką przetwarzania danych dostępną w dokumencie ⇒Polityka przetwarzania danych osobowych (RODO)⇐

 

Logowanie do za pomocą emaila

Sprawdzanie danych....