Inwentaryzacja aktywów rzeczowych

Państwowa jednostka budżetowa prosi o wyjaśnienie, czy aktywa rzeczowe, np. środki trwałe, które w danym roku nie są spisywane z natury, należy inwentaryzować w drodze weryfikacji?

Jednostki stosujące przepisy uor, w tym państwowe jednostki budżetowe, są zobowiązane do przeprowadzania na ostatni dzień każdego roku obrotowego inwentaryzacji aktywów i pasywów w sposób przewidziany w art. 26 tej ustawy.

Co do zasady rzeczowe składniki aktywów obrotowych (zapasy), środki trwałe oraz nieruchomości zaliczane do inwestycji, a także maszyny i urządzenia wchodzące w skład środków trwałych w budowie inwentaryzowane są drogą spisu z natury (art. 26 ust. 1 pkt 1).

Wyświetlono 25% treści artykułu

w sprzedaży

Logowanie

email:

hasło:

 

 

Logowanie za pomocą emaila

Jeżeli nie pamiętasz hasła albo nie masz konta, to wyślemy na Twój email wiadomość weryfikującą. Po kliknięciu w link z emaila będziesz zalogowany na urządzeniu do chwili wylogowania.

email:

Klikając w poniższy link zgadzasz się na zapisanie podanych w formularzu danych i wykorzystywanie ich zgodnie z polityką przetwarzania danych dostępną w dokumencie ⇒Polityka przetwarzania danych osobowych (RODO)⇐

 

Logowanie do za pomocą emaila

Sprawdzanie danych....