Instrumenty zarządzania kosztami i dokonaniami

Rachunek kosztów i zarządzanie dokonaniami (efektami działalności) to dwa ważne obszary współczesnej rachunkowości zarządczej. Prowadzenie jakiejkolwiek działalności wiąże się zawsze z ponoszeniem kosztów, a ich obniżanie jest głównym sposobem na poprawę efektywności. Ponoszenie kosztów pozwala przedsiębiorstwu na dokonanie i osiąganie określonych korzyści.

Szybko zmieniające się otoczenie, pośród którego działa przedsiębiorstwo, i wysoki stopień złożoności procesów następujących we współczesnym przedsiębiorstwie sprawiają, że znacznie wzrasta zapotrzebowanie menedżerów na informacje dotyczące dokonań przedsiębiorstw w różnych obszarach jego aktywności gospodarczej. Obecnie nie wystarczają już informacje finansowe dostarczane przez tradycyjny system rachunkowości. Konieczne jest stosowanie takich systemów rachunku kosztów i pomiaru dokonań, które zapewniają informacje potrzebne do zarządzania w różnych warunkach i okolicznościach. Dlatego w ostatnich latach zauważalny jest wyraźny wzrost zainteresowania instrumentarium rachunkowości zarządczej z obszaru zarządzania kosztami i dokonaniami.

Spełniając te oczekiwania Katedra Rachunku Kosztów i Rachunkowości Zarządczej w Instytucie Rachunkowości Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu zorganizowała ogólnopolską konferencję naukową nt. Instrumenty zarządzania kosztami i dokonaniami.

Była to już kolejna, XVII konferencja naukowa z cyklu Rachunkowość a controlling, która odbyła się w dniach 15–17 października 2012 r. w Szklarskiej Porębie.

Konferencji przewodniczył kierownik Katedry Rachunku Kosztów Rachunkowości Zarządczej, a zarazem dyrektor Instytutu Rachunkowości prof. zw. dr hab. Edward Nowak, a pracami komitetu organizacyjnego kierował prof. UE dr hab. Bartłomiej Nita.

Wyświetlono 16% treści artykułu

w sprzedaży

Logowanie

email:

hasło:

 

 

Logowanie za pomocą emaila

Jeżeli nie pamiętasz hasła albo nie masz konta, to wyślemy na Twój email wiadomość weryfikującą. Po kliknięciu w link z emaila będziesz zalogowany na urządzeniu do chwili wylogowania.

email:

Klikając w poniższy link zgadzasz się na zapisanie podanych w formularzu danych i wykorzystywanie ich zgodnie z polityką przetwarzania danych dostępną w dokumencie ⇒Polityka przetwarzania danych osobowych (RODO)⇐

 

Logowanie do za pomocą emaila

Sprawdzanie danych....