Gdzie należy robić badania kontrolne

Renata Majewska Biuro Kadr i Płac
Pracodawca podpisał umowę w zakresie medycyny pracy z odpowiednim podmiotem leczniczym i do niego wysyła wszystkich pracowników na lekarskie badania profilaktyczne, okresowe i kontrolne. Pracownik, który chorował ponad pół roku, też otrzymał do niego skierowanie. Jednak zrobił badania kontrolne u wybranego przez siebie lekarza z odpowiednimi uprawnieniami, przyniósł do działu kadr zaświadczenie dopuszczające do pracy oraz fakturę, żądając zwrotu kwoty zapłaconej za te usługi.
Czy zatrudniony może zignorować obowiązującą w firmie procedurę i udać się do dowolnego lekarza medycyny pracy? Czy w takim przypadku pracodawca ma obowiązek zwrócić koszty badania?

Wyświetlono 18% treści artykułu

w sprzedaży

Logowanie

email:

hasło:

 

 

Logowanie za pomocą emaila

Jeżeli nie pamiętasz hasła albo nie masz konta, to wyślemy na Twój email wiadomość weryfikującą. Po kliknięciu w link z emaila będziesz zalogowany na urządzeniu do chwili wylogowania.

email:

Klikając w poniższy link zgadzasz się na zapisanie podanych w formularzu danych i wykorzystywanie ich zgodnie z polityką przetwarzania danych dostępną w dokumencie ⇒Polityka przetwarzania danych osobowych (RODO)⇐

 

Logowanie do za pomocą emaila

Sprawdzanie danych....