Forma podpisu pod ewidencją przebiegu pojazdu

Anna Koleśnik doradca podatkowy
Nie ma konieczności składania tradycyjnego, odręcznego podpisu pod ewidencją przebiegu pojazdu ani posługiwania się kwalifikowanym podpisem elektronicznym. Jeżeli jest to zgodne z przyjętymi w spółce zasadami (polityką) rachunkowości, może być używany podpis elektroniczny stanowiący kombinację loginu i hasła, pozwalającą na identyfikację osoby podpisującej.

Art. 16 ust. 1 pkt 51 updop wyłącza z kosztów podatkowych koszty używania, dla potrzeb działalności gospodarczej, samochodów osobowych niestanowiących składników majątku podatnika (z wyjątkiem samochodu w leasingu operacyjnym) – w części przekraczającej tzw. kilometrówkę. W celu obliczenia limitu kilometrówki podatnik ma obowiązek prowadzić ewidencję przebiegu pojazdu w sposób określony w art. 16 ust. 5 updop. Jednym z elementów tej ewidencji jest podpis podatnika (pracodawcy).

Wyświetlono 45% treści artykułu

w sprzedaży

Logowanie

email:

hasło:

 

 

Logowanie za pomocą emaila

Jeżeli nie pamiętasz hasła albo nie masz konta, to wyślemy na Twój email wiadomość weryfikującą. Po kliknięciu w link z emaila będziesz zalogowany na urządzeniu do chwili wylogowania.

email:

Klikając w poniższy link zgadzasz się na zapisanie podanych w formularzu danych i wykorzystywanie ich zgodnie z polityką przetwarzania danych dostępną w dokumencie ⇒Polityka przetwarzania danych osobowych (RODO)⇐

 

Logowanie do za pomocą emaila

Sprawdzanie danych....