Faktura na nieistniejącego nabywcę

Ryszard Kubacki doradca podatkowy
Przez przypadek wystawiłem fakturę na dane zupełnie innego podmiotu niż faktyczny nabywca usługi. Wysłałem ją pocztą na nieodpowiedni adres. Przesyłka wróciła z adnotacją „adresat nieznany”. Ponownie wystawiłem fakturę, tym razem z prawidłowymi danymi. Czy tę wystawioną pierwotnie powinienem skorygować do zera, czy anulować?

Ponieważ mamy tu pewność, że nie doszło do transakcji wykazanej w błędnie wystawionym dokumencie, wystąpiła jedna z przesłanek do jego anulowania.

Pozostaje odpowiedź na pytanie, czy nadanie przesyłki listowej z załączoną fakturą powoduje wprowadzenie jej do obrotu prawnego, mimo że nie została ona przez nikogo podjęta, o czym świadczy adnotacja osoby podejmującej próbę dostarczenia przesyłki.

Wyświetlono 34% treści artykułu

w sprzedaży

Logowanie

email:

hasło:

 

 

Logowanie za pomocą emaila

Jeżeli nie pamiętasz hasła albo nie masz konta, to wyślemy na Twój email wiadomość weryfikującą. Po kliknięciu w link z emaila będziesz zalogowany na urządzeniu do chwili wylogowania.

email:

Klikając w poniższy link zgadzasz się na zapisanie podanych w formularzu danych i wykorzystywanie ich zgodnie z polityką przetwarzania danych dostępną w dokumencie ⇒Polityka przetwarzania danych osobowych (RODO)⇐

 

Logowanie do za pomocą emaila

Sprawdzanie danych....