Faktoring niepełny

Jak ująć w księgach rachunkowych i sprawozdaniu finansowym sprzedawcy towarów i usług tzw. faktoring niepełny?

Faktoring jest tzw. umową nienazwaną w ustawie-kodeks cywilny, wobec czego, zgodnie z art. 3531 § 1 Kc, strony zawierają umowę według swojego uznania, pod warunkiem że jej treść nie jest sprzeczna z właściwościami stosunku prawnego, przepisami Kc i zasadami współżycia społecznego.

Instytucja faktoringu wykształciła się jako forma wspomagania obrotu gospodarczego. Polega ona na tym, że sprzedawca towarów lub usług (faktorant) powierza, na podstawie umowy faktoringu, wyspecjalizowanej instytucji – faktorowi (może to być bank) inkaso swojej należności z tytułu sprzedaży, uzyskując jednocześnie od faktora na poczet tej należności zapłatę równą kwocie faktury, pomniejszonej o opłatę za prowizję i odsetki.

Wyświetlono 20% treści artykułu

w sprzedaży

Logowanie

email:

hasło:

 

 

Logowanie za pomocą emaila

Jeżeli nie pamiętasz hasła albo nie masz konta, to wyślemy na Twój email wiadomość weryfikującą. Po kliknięciu w link z emaila będziesz zalogowany na urządzeniu do chwili wylogowania.

email:

Klikając w poniższy link zgadzasz się na zapisanie podanych w formularzu danych i wykorzystywanie ich zgodnie z polityką przetwarzania danych dostępną w dokumencie ⇒Polityka przetwarzania danych osobowych (RODO)⇐

 

Logowanie do za pomocą emaila

Sprawdzanie danych....