Ewidencja podatku od sprzedaży detalicznej

Od września 2016 r. obowiązuje podatek od sprzedaży detalicznej.
W jaki sposób ująć go w księgach rachunkowych jednostki handlowej zobowiązanej do jego zapłaty?

Podatek, o którym mowa, został wprowadzony od 1.09.2016 r. na mocy ustawy z 6.07.2016 r. o podatku od sprzedaży detalicznej (DzU poz. 1155). Podatnikami są sprzedawcy detaliczni, a przedmiotem opodatkowania jest przychód ze sprzedaży detalicznej. W myśl ustawy przychodem takim są kwoty otrzymane przez podatnika z tytułu sprzedaży, w tym także zaliczki, raty, przedpłaty i zadatki otrzymane przed wydaniem towaru. Przychód ze sprzedaży detalicznej ustala się na podstawie obrotu zaewidencjonowanego przy pomocy kas rejestrujących oraz obrotu niezaewidencjonowanego zgodnie ze zwolnieniem określonym w przepisach o VAT. Przychód nie obejmuje należnego VAT. Przychód osiągnięty w danym miesiącu pomniejsza się o kwoty wypłacone w tym miesiącu z tytułu zwrotu towarów (po odliczeniu VAT).

Wyświetlono 34% treści artykułu

w sprzedaży

Logowanie

email:

hasło:

 

 

Logowanie za pomocą emaila

Jeżeli nie pamiętasz hasła albo nie masz konta, to wyślemy na Twój email wiadomość weryfikującą. Po kliknięciu w link z emaila będziesz zalogowany na urządzeniu do chwili wylogowania.

email:

Klikając w poniższy link zgadzasz się na zapisanie podanych w formularzu danych i wykorzystywanie ich zgodnie z polityką przetwarzania danych dostępną w dokumencie ⇒Polityka przetwarzania danych osobowych (RODO)⇐

 

Logowanie do za pomocą emaila

Sprawdzanie danych....