Ewidencja cła

Jak zaksięgować cło pobrane od importowanych materiałów? Materiały wyceniamy w cenach zakupu.
Czy cło wchodzi w zakres ceny zakupu, czy ceny nabycia?

Przychód, stan i rozchód materiałów, a także towarów, jako zaliczanych do rzeczowych składników aktywów obrotowych, wycenia się – co do zasady – w cenie nabycia (por. art. 28 ust. 1 pkt 6 uor). Jeżeli jednak nie zniekształca to stanu aktywów oraz wyniku działalności, materiały i towary mogą być wyceniane w cenach zakupu (art. 34 ust. 1 pkt 1 uor). Wówczas koszty zakupu obciążają koszty bieżącej działalności operacyjnej.

Wyświetlono 29% treści artykułu

w sprzedaży

Logowanie

email:

hasło:

 

 

Logowanie za pomocą emaila

Jeżeli nie pamiętasz hasła albo nie masz konta, to wyślemy na Twój email wiadomość weryfikującą. Po kliknięciu w link z emaila będziesz zalogowany na urządzeniu do chwili wylogowania.

email:

Klikając w poniższy link zgadzasz się na zapisanie podanych w formularzu danych i wykorzystywanie ich zgodnie z polityką przetwarzania danych dostępną w dokumencie ⇒Polityka przetwarzania danych osobowych (RODO)⇐

 

 

Logowanie do za pomocą emaila

Sprawdzanie danych....