e-sprawozdanie finansowe – czy podaje się kwoty w groszach


Czy w ustrukturyzowanym sprawozdaniu finansowym (wg struktury logicznej i formatu określonego przez Ministerstwo Finansów w BIP) w wariancie „w złotych” należy podawać kwoty w złotych i groszach, czy w zaokrągleniu do pełnych złotych?

To pytanie zadaliśmy Ministerstwu Finansów. Uzyskaliśmy następującą odpowiedź:

  • MF – Minister Finansów
  • uor – ustawa o rachunkowości

Jednym z wariantów sporządzania sprawozdania finansowego w strukturze logicznej oraz formacie udostępnionym w BIP a stronie MF jest tzw. wariant „sf w złotych”. Należy w tym wariancie sprawozdania finansowego podawać kwoty w złotych i groszach.

Przypomnijmy, że w myśl art. 45 ust. 5 uor sprawozdanie finansowe sporządza się w języku polskim i walucie polskiej. Dane liczbowe można wykazywać w zaokrągleniu do tysięcy złotych, jeżeli nie zniekształca to obrazu jednostki zawartego w tym sprawozdaniu. Ministerstwo Finansów opublikowało również wariant struktury umożliwiający wykazywanie danych w zaokrągleniu do tysięcy złotych.

w sprzedaży

Logowanie

email:

hasło:

 

 

Logowanie za pomocą emaila

Jeżeli nie pamiętasz hasła albo nie masz konta, to wyślemy na Twój email wiadomość weryfikującą. Po kliknięciu w link z emaila będziesz zalogowany na urządzeniu do chwili wylogowania.

email:

Klikając w poniższy link zgadzasz się na zapisanie podanych w formularzu danych i wykorzystywanie ich zgodnie z polityką przetwarzania danych dostępną w dokumencie ⇒Polityka przetwarzania danych osobowych (RODO)⇐

 

Logowanie do za pomocą emaila

Sprawdzanie danych....