Dwanaście sposobów na ulepszenie przepływów pieniężnych dzięki kontroli kosztów

Kamila Kępczyńska
Kontrola kosztów jest jednym z najbardziej skutecznych sposobów poprawy przepływów pieniężnych w przedsiębiorstwie. Trzeba tylko podjąć w tym kierunku odpowiednie działania.

Tekst jest tłumaczeniem artykułu opublikowanego na stronie firmy SunTrust, oferującej usługi bankowości i obsługę inwestycji (suntrust.com). Tytuł oryginału: Twelve Ways to Improve Cash Flow by Controlling Expenses. Dokument w wersji angielskiej dostępny jest pod adresem: suntrust.com/resourcecenter

Przedsiębiorcy są zgodni co do tego, że najlepszą metodą zapewnienia oszczędności, poprawy przepływów pieniężnych i utrzymania pozycji na rynku jest opracowanie miesięcznego budżetu i odpowiednie kształtowanie kosztów. Nie dziwi zatem, że 67% respondentów biorących udział w badaniu przeprowadzonym przez firmę SunTrust stosuje w swoich przedsiębiorstwach takie rozwiązanie. W trudnych warunkach gospodarczych znacznie łatwiej zwiększyć zyski przedsiębiorstwa poprzez planowanie i koordynację działań związanych z ograniczaniem kosztów i kształtowanie marży niż poprzez wzrost sprzedaży.

Choć zarówno przedsiębiorcy, jak i zatrudniani przez nich pracownicy powinni być świadomi, że kontrola kosztów jest bardzo opłacalna, to ponad połowa respondentów przyznała, iż w ciągu 12 miesięcy poprzedzających badanie kontrola kosztów nastręczała im wielu trudności. Niniejsze opracowanie prezentuje 12 sposobów skutecznego sterowania kosztami w celu zwiększenia przepływów pieniężnych i zysków przedsiębiorstwa w krótkim czasie.

Strategie redukcji kosztów

Pierwszy rodzaj działań to redukcja kosztów. Warto zakwestionować wszystkie wydatki i wyjść z założenia, że są one zbyt wysokie. Główne 3 elementy tego działania to:

Wyświetlono 23% treści artykułu

w sprzedaży

Spis treści artykułu
Spis treści artykułu:

Logowanie

email:

hasło:

 

 

Logowanie za pomocą emaila

Jeżeli nie pamiętasz hasła albo nie masz konta, to wyślemy na Twój email wiadomość weryfikującą. Po kliknięciu w link z emaila będziesz zalogowany na urządzeniu do chwili wylogowania.

email:

Klikając w poniższy link zgadzasz się na zapisanie podanych w formularzu danych i wykorzystywanie ich zgodnie z polityką przetwarzania danych dostępną w dokumencie ⇒Polityka przetwarzania danych osobowych (RODO)⇐

 

Logowanie do za pomocą emaila

Sprawdzanie danych....