Dokumenty e-DD nieobowiązkowe jeszcze przez rok


Od 1.01.2019 obowiązuje elektroniczne monitorowanie w systemie EMCS PL 2 dostaw wyrobów akcyzowych zwolnionych od akcyzy oraz wyrobów akcyzowych zharmonizowanych objętych zerową stawką. Do końca roku przedsiębiorcy mogą jednak nadal stosować przy przemieszczeniu ww. wyrobów dotychczasowy papierowy dokument dostawy zamiast elektronicznego (e-DD).

Od nowego roku – na mocy ustawy z 20.07.2018 o zmianie ustawy o podatku akcyzowym oraz ustawy Prawo celne (DzU poz. 1697) – co do zasady wskazane wyroby akcyzowe mogą zostać nabyte bez podatku, jeżeli podmiot wysyłający wygeneruje elektroniczny dokument dostawy (e-DD), a odbierający – raport odbioru w systemie EMCS PL 2. Jednak ponieważ Ministerstwo Finansów zbyt późno opublikowało specyfikację do tego systemu i instrukcję rejestracji, nowelizacją z 14.12.2018 (DzU poz. 2511) wprowadzono możliwość stosowania dotychczasowych przepisów (papierowych dokumentów dostawy) jeszcze przez rok. Elektroniczny monitoring stanie się obligatoryjny dopiero od 1.01.2020.

w sprzedaży

Logowanie

email:

hasło:

 

 

Logowanie za pomocą emaila

Jeżeli nie pamiętasz hasła albo nie masz konta, to wyślemy na Twój email wiadomość weryfikującą. Po kliknięciu w link z emaila będziesz zalogowany na urządzeniu do chwili wylogowania.

email:

Klikając w poniższy link zgadzasz się na zapisanie podanych w formularzu danych i wykorzystywanie ich zgodnie z polityką przetwarzania danych dostępną w dokumencie ⇒Polityka przetwarzania danych osobowych (RODO)⇐

 

Logowanie do za pomocą emaila

Sprawdzanie danych....