Dokumentowanie podróży służbowej w razie utraty dowodów

Jesteśmy jednostką sektora finansów publicznych posiadającą osobowość prawną. Jak udokumentować wydatki poniesione przez pracownika naszej jednostki w związku z podróżą służbową w przypadku zagubienia dokumentów dotyczących tej podróży?

Ustawa o rachunkowości reguluje m.in. zasady dokumentowania zdarzeń gospodarczych ujmowanych w księgach rachunkowych. Z przepisów art. 20 tej ustawy wynika obowiązek wprowadzenia do ksiąg rachunkowych danego okresu sprawozdawczego, w postaci zapisu, każdego zdarzenia, które nastąpiło w tym okresie. Podstawę zapisów w księgach rachunkowych stanowią sprawdzone dowody księgowe, stwierdzające poszczególne elementy objęte zdarzeniem.

Dowody takie dzielą się na: zewnętrzne obce – otrzymane od kontrahentów (np. bilety kolejowe, rachunki za noclegi), zewnętrzne własne – przekazywane w oryginale kontrahentom oraz wewnętrzne – dotyczące zdarzeń następujących wewnątrz jednostki.

Wyświetlono 20% treści artykułu

w sprzedaży

Logowanie

email:

hasło:

 

 

Logowanie za pomocą emaila

Jeżeli nie pamiętasz hasła albo nie masz konta, to wyślemy na Twój email wiadomość weryfikującą. Po kliknięciu w link z emaila będziesz zalogowany na urządzeniu do chwili wylogowania.

email:

Klikając w poniższy link zgadzasz się na zapisanie podanych w formularzu danych i wykorzystywanie ich zgodnie z polityką przetwarzania danych dostępną w dokumencie ⇒Polityka przetwarzania danych osobowych (RODO)⇐

 

Logowanie do za pomocą emaila

Sprawdzanie danych....