Dokumentowanie nieodpłatnego przekazania WNT i importu usług

Od 1.01.2014 r. z ustawy o VAT zniknął art. 106 ust. 7, określający czynności podlegające VAT, które do 31.12. 2013 r. mogły być dokumentowane fakturami wewnętrznymi.
Jak obecnie dokumentować te czynności dla potrzeb określenia należnej kwoty VAT oraz ujęcia w ewidencji księgowej?

Do końca 2013 r. faktury wewnętrzne pełniły rolę tzw. wewnętrznego dokumentu rozliczeniowego, służącego udokumentowaniu tych czynności objętych VAT, które nie wymagają udokumentowania „zwykłą” fakturą, przy czym do 31.12.2012 r. jednostka (podatnik VAT) miała obowiązek wystawiania faktur wewnętrznych, a w 2013 r. – prawo. Faktury wewnętrzne stanowiły zarazem dowody księgowe (wewnętrzne), o których mowa w przepisach uor, służące za podstawę zapisów w księgach rachunkowych.

Wyświetlono 10% treści artykułu

w sprzedaży

Logowanie

email:

hasło:

 

 

Logowanie za pomocą emaila

Jeżeli nie pamiętasz hasła albo nie masz konta, to wyślemy na Twój email wiadomość weryfikującą. Po kliknięciu w link z emaila będziesz zalogowany na urządzeniu do chwili wylogowania.

email:

Klikając w poniższy link zgadzasz się na zapisanie podanych w formularzu danych i wykorzystywanie ich zgodnie z polityką przetwarzania danych dostępną w dokumencie ⇒Polityka przetwarzania danych osobowych (RODO)⇐

 

Logowanie do za pomocą emaila

Sprawdzanie danych....