Dokumentacja podatkowa tylko przy pełnej księgowości

Prowadzący księgę przychodów i rozchodów nie sporządzają dokumentacji cen transferowych, nawet jeśli zawierają transakcje z kontrahentami z rajów podatkowych.

Potwierdza to interpretacja KIS z 9.08.2018 (0114-KDIP3-1.4011.326.2018.1.ES). Dotyczyła ona podatnika, który w Hongkongu kupował m.in. terminale, czytniki kodów kreskowych, korektory danych i drukarki, a wartość tych zakupów przekroczyła kwotę wskazaną w art. 25a ust. 1 pkt 2 updof (równowartość 20 tys. euro).

  • KIS – Krajowa Informacja Skarbowa

KIS uznała, że chociaż zapłata za ww. towary następowała na rzecz kontrahenta z kraju zakwalifikowanego wg polskich przepisów jako stosujący szkodliwą konkurencję podatkową, podatnik nie jest zobowiązany do sporządzenia dokumentacji podatkowej, bo nie spełnił innego określonego w przepisach warunku. Transakcja lub inne zdarzenie, z którego wynika wymagalność świadczenia, powinny być ujęte w księgach rachunkowych, a tymczasem podatnik prowadził – zgodnie z przepisami – podatkową księgę przychodów i rozchodów.

Updof wyraźnie wskazuje, że dokumentację cen transferowych sporządzają wyłącznie podatnicy prowadzący pełną księgowość.

Identyczne stanowisko KIS zajęła w piśmie z 27.06.2017 (0115-KDIT3.4011.115.2017.1.MR).

Logowanie

email:

hasło:

 

 

Logowanie za pomocą emaila

Jeżeli nie pamiętasz hasła albo nie masz konta, to wyślemy na Twój email wiadomość weryfikującą. Po kliknięciu w link z emaila będziesz zalogowany na urządzeniu do chwili wylogowania.

email:

Klikając w poniższy link zgadzasz się na zapisanie podanych w formularzu danych i wykorzystywanie ich zgodnie z polityką przetwarzania danych dostępną w dokumencie ⇒Polityka przetwarzania danych osobowych (RODO)⇐

 

Logowanie do za pomocą emaila

Sprawdzanie danych....