Czy zatrudniony emeryt podlega ubezpieczeniu społecznemu

Chcemy zatrudnić na umowę o pracę emeryta wojskowego. Nie zgadza się on na to, abyśmy mu potrącali składki z tytułu ubezpieczeń społecznych. Twierdzi, że nie był nigdy ubezpieczony w ZUS-ie i nie nabędzie drugiej emerytury. Czy możemy nie zgłaszać go do ZUS i nie opłacać składek od tej umowy?

Osoby, które na obszarze Polski są pracownikami, podlegają obowiązkowym ubezpieczeniom społecznym i zdrowotnemu. Wynika to z art. 6 ust.1 pkt 1 oraz art. 11 ust. 1 i art. 12 ust. 1 ustawy z 13.10.1998 r. oraz ustawy z 27.08.2004 r.

Wyświetlono 34% treści artykułu

w sprzedaży

Logowanie

email:

hasło:

 

 

Logowanie za pomocą emaila

Jeżeli nie pamiętasz hasła albo nie masz konta, to wyślemy na Twój email wiadomość weryfikującą. Po kliknięciu w link z emaila będziesz zalogowany na urządzeniu do chwili wylogowania.

email:

Klikając w poniższy link zgadzasz się na zapisanie podanych w formularzu danych i wykorzystywanie ich zgodnie z polityką przetwarzania danych dostępną w dokumencie ⇒Polityka przetwarzania danych osobowych (RODO)⇐

 

Logowanie do za pomocą emaila

Sprawdzanie danych....