Czy przekształcenie umowy na czas określony w stałą wymaga aneksu

Czy do umów okresowych, które będą się przekształcać w umowy bezterminowe po upływie 33 miesięcy zatrudnienia okresowego, trzeba sporządzić porozumienie w formie aneksu podpisanego przez pracownika?

Przekształcenie umowy na czas określony w umowę bezterminową po przekroczeniu 33-miesięcznego okresu dopuszczalnego zatrudnienia okresowego nastąpi z mocy samej ustawy (zmieniony art. 251 § 3 Kp). A zatem po 21.02.2016 r. okresowe zatrudnienie danego pracownika przekraczające 33 miesiące powoduje, że zawarta z nim umowa o pracę staje się umową na czas nieokreślony, począwszy od 34. miesiąca takiego zatrudnienia.

Wyświetlono 38% treści artykułu

w sprzedaży

Logowanie

email:

hasło:

 

 

Logowanie za pomocą emaila

Jeżeli nie pamiętasz hasła albo nie masz konta, to wyślemy na Twój email wiadomość weryfikującą. Po kliknięciu w link z emaila będziesz zalogowany na urządzeniu do chwili wylogowania.

email:

Klikając w poniższy link zgadzasz się na zapisanie podanych w formularzu danych i wykorzystywanie ich zgodnie z polityką przetwarzania danych dostępną w dokumencie ⇒Polityka przetwarzania danych osobowych (RODO)⇐

 

Logowanie do za pomocą emaila

Sprawdzanie danych....