Czy koszty przetargu zwiększają wartość początkową środka trwałego

Czy wynagrodzenie (faktura) specjalizowanej jednostki, która w naszym imieniu przeprowadziła postępowanie przetargowe na budowę obiektu, zwiększa wartość początkową środków trwałych wchodzących w skład tego obiektu? Ani uor, ani KSR 11 Środki trwałe nic nie mówią o przetargach.

Wartość początkowa środka trwałego obejmuje ogół kosztów związanych z jego nabyciem lub budową, a także finansowaniem zewnętrznym (pozyskaniem) poniesionych przez jednostkę przez okres od podjęcia decyzji o pozyskaniu danego obiektu do momentu przyjęcia go jako kompletnego i zdatnego do użytkowania. Wartość początkowa obejmuje zatem wszystkie koszty bezpośrednio związane z pozyskaniem środka trwałego, a więc koszty, które nie zostałyby poniesione, gdyby nie podjęto decyzji o nabyciu lub budowie środka trwałego.

Wyświetlono 40% treści artykułu

w sprzedaży

Logowanie

email:

hasło:

 

 

Logowanie za pomocą emaila

Jeżeli nie pamiętasz hasła albo nie masz konta, to wyślemy na Twój email wiadomość weryfikującą. Po kliknięciu w link z emaila będziesz zalogowany na urządzeniu do chwili wylogowania.

email:

Klikając w poniższy link zgadzasz się na zapisanie podanych w formularzu danych i wykorzystywanie ich zgodnie z polityką przetwarzania danych dostępną w dokumencie ⇒Polityka przetwarzania danych osobowych (RODO)⇐

 

Logowanie do za pomocą emaila

Sprawdzanie danych....