Czy jednostka w upadłości sporządza sprawozdanie z działalności

Jesteśmy spółką z o.o. w upadłości. Czy mamy obowiązek sporządzania – wraz ze sprawozdaniem finansowym – sprawozdania z działalności?
Uor nie zawiera szczególnych regulacji w tym zakresie, Ksh również. Jeżeli mielibyśmy je sporządzać, to zastanawiamy się nad przydatnością takiego sprawozdania.

Uor reguluje zasady rachunkowości, w tym zasady sprawozdawczości jednostek objętych jej postanowieniami. Spółka z o.o. będąca w upadłości ma obowiązek sporządzania sprawozdania finansowego na dzień:

  • poprzedzający dzień ogłoszenia upadłości,
  • kończący każdy rok obrotowy trwania postępowania upadłościowego,
  • zakończenia postępowania upadłościowego (art. 12 ust. 2 w zw. z art. 45 ust. 1 uor).

Wyświetlono 19% treści artykułu

w sprzedaży

Logowanie

email:

hasło:

 

 

Logowanie za pomocą emaila

Jeżeli nie pamiętasz hasła albo nie masz konta, to wyślemy na Twój email wiadomość weryfikującą. Po kliknięciu w link z emaila będziesz zalogowany na urządzeniu do chwili wylogowania.

email:

Klikając w poniższy link zgadzasz się na zapisanie podanych w formularzu danych i wykorzystywanie ich zgodnie z polityką przetwarzania danych dostępną w dokumencie ⇒Polityka przetwarzania danych osobowych (RODO)⇐

 

Logowanie do za pomocą emaila

Sprawdzanie danych....