Co to są prace rozwojowe

Uor mówi (w art. 3 ust. 1 pkt 14 oraz w art. 33 ust. 2)o kosztach zakończonych prac rozwojowych jako składniku wartości niematerialnych i prawnych, nie zawiera jednak ich definicji.
Co zatem zalicza się do prac rozwojowych?

Istotnie, uor nie zawiera własnej definicji prac rozwojowych, dlatego trzeba się posłużyć definicją zamieszczoną w innych przepisach. Definicja taka znajduje się w art. 2 pkt 4 ustawy z 30.04.2010 r. o zasadach finansowania nauki (DzU nr 96, poz 615 ze zm.). Po uzupełnieniu została ona (na podstawie ustawy z 25.09.2015 r. o zmianie niektórych ustaw w związku ze wspieraniem innowacyjności, DzU poz 1767) włączona do updof jako pkt 40 art. 5a i do updop jako pkt 28 art. 4a, z mocą obowiązującą od 1.01.2016 r.

Wyświetlono 26% treści artykułu

w sprzedaży

Logowanie

email:

hasło:

 

 

Logowanie za pomocą emaila

Jeżeli nie pamiętasz hasła albo nie masz konta, to wyślemy na Twój email wiadomość weryfikującą. Po kliknięciu w link z emaila będziesz zalogowany na urządzeniu do chwili wylogowania.

email:

Klikając w poniższy link zgadzasz się na zapisanie podanych w formularzu danych i wykorzystywanie ich zgodnie z polityką przetwarzania danych dostępną w dokumencie ⇒Polityka przetwarzania danych osobowych (RODO)⇐

 

Logowanie do za pomocą emaila

Sprawdzanie danych....