CIT-8 wspólnoty mieszkaniowej tylko drogą elektroniczną

Łukasz Chłond partner w TaxTone
Spółka zajmuje się administrowaniem wspólnotami mieszkaniowymi. Swoje czynności wykonuje na podstawie zawartych umów o zarządzanie nieruchomością wspólną. Do obowiązków zarządcy (spółki) poza administrowaniem i zarządzaniem nieruchomością należy prowadzenie ksiąg podatkowych wspólnoty oraz sporządzanie deklaracji rocznych CIT-8.
Czy spółka będzie zobowiązana do przesłania deklaracji CIT-8 w imieniu wspólnoty drogą elektroniczną, czy też w związku z tym, że wspólnota jest małym podatnikiem i nie zatrudnia żadnych pracowników, można w jej imieniu złożyć deklarację CIT-8 w formie papierowej?

Moim zdaniem spółka nie ma możliwości złożenia zeznania CIT-8 w imieniu wspólnoty w formie papierowej. Forma elektroniczna jest tu obowiązkowa.

Wyświetlono 27% treści artykułu

w sprzedaży

Logowanie

email:

hasło:

 

 

Logowanie za pomocą emaila

Jeżeli nie pamiętasz hasła albo nie masz konta, to wyślemy na Twój email wiadomość weryfikującą. Po kliknięciu w link z emaila będziesz zalogowany na urządzeniu do chwili wylogowania.

email:

Klikając w poniższy link zgadzasz się na zapisanie podanych w formularzu danych i wykorzystywanie ich zgodnie z polityką przetwarzania danych dostępną w dokumencie ⇒Polityka przetwarzania danych osobowych (RODO)⇐

 

Logowanie do za pomocą emaila

Sprawdzanie danych....