Bony towarowe

Spółka z o.o. nabywa bony towarowe dla pracowników, uprawniające do nieodpłatnego zakupu towarów w określonej sieci sklepów handlu detalicznego, do wartości określonej na bonie. Przydział bonów następuje przy uwzględnieniu kryteriów socjalnych. Są one nabywane częściowo ze środków zakładowego funduszu świadczeń socjalnych, a częściowo ze środków obrotowych jednostki.
Jak prawidłowo ująć w księgach rachunkowych zakup oraz wydanie bonów?

Bon towarowy to dokument uprawniający jego posiadacza do nabycia towarów o określonej wartości, w oznaczonym czasie (terminie ważności), w określonej sieci. Stanowi on substytut pieniądza. Bony towarowe najczęściej kupowane są z okazji świąt czy jubileuszy przez zakłady pracy i wydawane pracownikom.

Wyświetlono 32% treści artykułu

w sprzedaży

Logowanie

email:

hasło:

 

 

Logowanie za pomocą emaila

Jeżeli nie pamiętasz hasła albo nie masz konta, to wyślemy na Twój email wiadomość weryfikującą. Po kliknięciu w link z emaila będziesz zalogowany na urządzeniu do chwili wylogowania.

email:

Klikając w poniższy link zgadzasz się na zapisanie podanych w formularzu danych i wykorzystywanie ich zgodnie z polityką przetwarzania danych dostępną w dokumencie ⇒Polityka przetwarzania danych osobowych (RODO)⇐

 

Logowanie do za pomocą emaila

Sprawdzanie danych....