Bez potwierdzenia statusu organizatora wypoczynku nie ma ulgi

W lutym 2014 r. pracownik otrzymał z zfśs, z uwzględnieniem kryterium socjalnego, dofinansowanie do wypoczynku 12-letniego syna w kwocie 1700 zł brutto. Wypoczynek był zorganizowany przez parafię, pracownik przedstawił fakturę, ale odmówił dostarczenia dokumentu potwierdzającego, że parafia prowadzi działalność w tym zakresie.
Czy należy opodatkować wypłacone dofinansowanie?

Tak. Na podatniku spoczywa obowiązek przedstawienia wszystkich dowodów uprawniających go do zwolnienia podatkowego. Skoro mimo wezwań pracownik odmawia udostępnienia jednego z takich dowodów, oznacza to niespełnienie wszystkich przesłanek niezbędnych do zastosowania ulgi z art. 21 ust. 1 pkt 78 updof.

Wyświetlono 13% treści artykułu

w sprzedaży

Logowanie

email:

hasło:

 

 

Logowanie za pomocą emaila

Jeżeli nie pamiętasz hasła albo nie masz konta, to wyślemy na Twój email wiadomość weryfikującą. Po kliknięciu w link z emaila będziesz zalogowany na urządzeniu do chwili wylogowania.

email:

Klikając w poniższy link zgadzasz się na zapisanie podanych w formularzu danych i wykorzystywanie ich zgodnie z polityką przetwarzania danych dostępną w dokumencie ⇒Polityka przetwarzania danych osobowych (RODO)⇐

 

Logowanie do za pomocą emaila

Sprawdzanie danych....