Aktualizacja wartości aktywów niefinansowych

W rachunku zysków i strat (załącznik nr 1 i 5 do uor) należy obecnie prezentować kwoty aktualizacji aktywów niefinansowych w odrębnej pozycji - zarówno pozostałych kosztów, jak i pozostałych przychodów operacyjnych. Uprzednio skutki aktualizacji wartości aktywów niefinansowych były wykazywane tylko w pozostałych kosztach operacyjnych.Jakie tytuły tej aktualizacji wykazuje się po stronie przychodów?

W wyniku zmiany uor (z 23.07.2015 r., DzU poz. 1333) rachunek zysków i strat przewidziany w załączniku nr 5 (dla jednostek małych określonych w art. 3 ust. 1c uor) do uor oraz w załączniku nr 1 (dla jednostek innych niż mikro i małe) zawiera odrębne pozycje dotyczące kwot aktualizacji zmniejszającej i zwiększającej wartość aktywów niefinansowych. W rachunku zysków i strat według załącznika nr 1 do uor prezentuje się:

Wyświetlono 23% treści artykułu

w sprzedaży

Logowanie

email:

hasło:

 

 

Logowanie za pomocą emaila

Jeżeli nie pamiętasz hasła albo nie masz konta, to wyślemy na Twój email wiadomość weryfikującą. Po kliknięciu w link z emaila będziesz zalogowany na urządzeniu do chwili wylogowania.

email:

Klikając w poniższy link zgadzasz się na zapisanie podanych w formularzu danych i wykorzystywanie ich zgodnie z polityką przetwarzania danych dostępną w dokumencie ⇒Polityka przetwarzania danych osobowych (RODO)⇐

 

Logowanie do za pomocą emaila

Sprawdzanie danych....