Akceptacja noty korygującej przez kontrahenta

Ryszard Kubacki doradca podatkowy
Spółka prowadzi działalność w zakresie sprzedaży detalicznej. Mamy wielu dostawców. Zdarza się, że dane spółki – przez wzgląd na niepolsko brzmiącą nazwę – są mylone. Wysyłamy wtedy noty korygujące te nieprawidłowości (przeważnie pocztą).
Czy konieczne jest podpisanie takiej noty przez naszego kontrahenta?

Do niedawna wystawca faktury, akceptując treść noty korygującej otrzymanej od kontrahenta (nabywcy), potwierdzał tę notę podpisem osoby uprawnionej do wystawienia faktury lub faktury korygującej. Zasady te zostały jednak zmienione w 2013 r. W rozporządzeniu wykonawczym Ministra Finansów regulującym zasady wystawiania faktur zapisano, że nota korygująca wymaga akceptacji wystawcy faktury. Identyczną regulację od 1.01.2014 r. wprowadzono w art. 106k ust. 2 ustawy o VAT.

Wyświetlono 34% treści artykułu

w sprzedaży

Logowanie

email:

hasło:

 

 

Logowanie za pomocą emaila

Jeżeli nie pamiętasz hasła albo nie masz konta, to wyślemy na Twój email wiadomość weryfikującą. Po kliknięciu w link z emaila będziesz zalogowany na urządzeniu do chwili wylogowania.

email:

Klikając w poniższy link zgadzasz się na zapisanie podanych w formularzu danych i wykorzystywanie ich zgodnie z polityką przetwarzania danych dostępną w dokumencie ⇒Polityka przetwarzania danych osobowych (RODO)⇐

 

Logowanie do za pomocą emaila

Sprawdzanie danych....