Adam Ryba 1976-2014

Dr Adam Ryba - adiunkt w Katedrze Rachunkowości Finansowej i Kontroli Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu

W poniedziałek, 10 listopada 2014 r. odszedł od nas nagle w wieku 38 lat dr Adrian Ryba, adiunkt w Katedrze Rachunkowości Finansowej i Kontroli Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Był dobrze zapowiadającym się badaczem teorii rachunkowości, znawcą Międzynarodowych Standardów Sprawozdawczości Finansowej i Międzynarodowych Standardów Rewizji Finansowej, a zwłaszcza problematyki instrumentów finansowych, jak i specjalistą w zakresie wdrożeń systemów ERP.

Swoją szeroką wiedzą z rachunkowości dzielił się ze studentami pierwszego i drugiego stopnia studiów ekonomicznych, studiów podyplomowych, a także studiów anglojęzycznych na Wydziale Zarządzania, Informatyki i Finansów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Jego, jakże krótką, karierę zawodową cechowało przede wszystkim niekonwencjonalne podejście do rachunkowości. Był autorem ponad 30 publikacji, głównie poświęconych instrumentom finansowym oraz wycenie.

Jako badacz rachunkowości Adrian miał wyjątkową zdolność niechodzenia utartymi ścieżkami, odkrywania na nowo obszarów pozornie już odkrytych, które przedstawiał w zupełnie innym świetle. Wiele z Jego publikacji miało charakter dyskusyjny.

Prezentował w nich mankamenty i niedociągnięcia systemu prawnego rachunkowości, a następnie, dzięki konstruktywnej krytyce przepisów, proponował sposoby ich naprawienia. Jego bardzo charakterystyczne wystąpienia na konferencjach zachwycały prostotą i jasnością wypowiedzi, ukazując jednocześnie Jego ogromną zdolność kojarzenia różnych zjawisk z obszaru rachunkowości i ich analizy.

Adrian był bardzo pozytywnie nastawiony do życia; troski i problemy dnia codziennego gubiły dla Niego swój wymiar. Był przy tym człowiekiem bardzo prawym, skromnym i uczynnym. Nie było dlań rzeczy niemożliwych, a każda prośba o pomoc spotykała się z życzliwą reakcją.

Z wielkim smutkiem żegnamy dziś wybijającego się badacza i wykładowcę, zarazem wspaniałego Kolegę i Przyjaciela. Pozostanie On na zawsze w naszej pamięci.

Pracownicy
Katedry Rachunkowości
Finansowej i Kontroli
Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu

Logowanie

email:

hasło:

 

 

Logowanie za pomocą emaila

Jeżeli nie pamiętasz hasła albo nie masz konta, to wyślemy na Twój email wiadomość weryfikującą. Po kliknięciu w link z emaila będziesz zalogowany na urządzeniu do chwili wylogowania.

email:

Klikając w poniższy link zgadzasz się na zapisanie podanych w formularzu danych i wykorzystywanie ich zgodnie z polityką przetwarzania danych dostępną w dokumencie ⇒Polityka przetwarzania danych osobowych (RODO)⇐

 

Logowanie do za pomocą emaila

Sprawdzanie danych....