Abonamenty medyczne a podstawa ustalania składek

Spółka ma zamiar wykupić abonamenty uprawniające pracowników oraz członków ich rodzin do korzystania z opieki medycznej. Program przewiduje świadczenia z zakresu medycyny pracy oraz dobrowolne świadczenia w dwóch wariantach: podstawowym – obejmującym wyłącznie pracownika oraz rozszerzonym – obejmującym również członków jego rodziny.
Opłata miesięczna ponoszona przez spółkę ma wynosić 78,50 zł – w przypadku wariantu podstawowego lub 125,40 zł – w wariancie rozszerzonym. Opieka z zakresu medycyny pracy wyceniona została na 50 zł. Jak w tym opisanym przypadku opłacać składki ZUS?

Podstawę wymiaru składek na ubezpieczenia społeczne pracownika stanowi przychód w rozumieniu przepisów o pdof uzyskiwany u pracodawcy w ramach stosunku pracy.

Za przychody ze stosunku pracy uważa się wszelkiego rodzaju wypłaty pieniężne oraz wartość pieniężną świadczeń w naturze bądź ich ekwiwalenty, bez względu na źródło finansowania tych wypłat i świadczeń, a w szczególności: wynagrodzenia zasadnicze, wynagrodzenia za godziny nadliczbowe, różnego rodzaju dodatki, nagrody, ekwiwalenty za niewykorzystany urlop i wszelkie inne kwoty niezależnie od tego, czy ich wysokość została z góry ustalona, a ponadto świadczenia pieniężne ponoszone za pracownika, jak również wartość innych nieodpłatnych[1] świadczeń lub świadczeń częściowo odpłatnych[2].

Wyświetlono 18% treści artykułu

w sprzedaży

Logowanie

email:

hasło:

 

 

Logowanie za pomocą emaila

Jeżeli nie pamiętasz hasła albo nie masz konta, to wyślemy na Twój email wiadomość weryfikującą. Po kliknięciu w link z emaila będziesz zalogowany na urządzeniu do chwili wylogowania.

email:

Klikając w poniższy link zgadzasz się na zapisanie podanych w formularzu danych i wykorzystywanie ich zgodnie z polityką przetwarzania danych dostępną w dokumencie ⇒Polityka przetwarzania danych osobowych (RODO)⇐

 

Logowanie do za pomocą emaila

Sprawdzanie danych....