Rachunkowość - Wydatki na urządzenie siłowni dla pracowników – czy są kosztem podatkowym
rach_number_s

Wydatki na urządzenie siłowni dla pracowników – czy są kosztem podatkowym

  • 2017-01-10
  • Edyta Głębicka, doradca podatkowy

Pytanie:

Zarząd spółki podjął decyzję, że w pomieszczeniach siedziby firmy zostanie urządzona siłownia dla pracowników. Będą się z tym wiązać określone wydatki, w tym na przystosowanie pomieszczeń (wymianę okien, wentylację i klimatyzację) oraz zakup sprzętu do ćwiczeń i odbiorników TV, z których będą korzystać ćwiczący.

Czy można zaliczyć je do kosztów uzyskania przychodów?

Odpowiedź:

Co do zasady wydatki na przygotowanie przez pracodawcę w budynku firmy miejsca rekreacji dla pracowników mogą być zaliczone do kosztów podatkowych. Z uwagi na ich charakter będą kwalifikowane jako remonty (np. malowanie pomieszczeń), ulepszenia środków trwałych (np. wymiana wentylacji) albo zakup środków trwałych i wyposażenia, i będą odnoszone w koszty bezpośrednio bądź poprzez odpisy amortyzacyjne.

Jako argument za zaliczeniem takich wydatków do kosztów uzyskania przychodów można wskazać, że w dzisiejszych czasach biura przyjazne pracownikom, zapewniające im na miejscu relaks, wypoczynek, możliwość rozwoju fizycznego, dbania o kondycję i zdrowie, stają się wręcz standardem. Pracownicy spędzają bowiem w miejscu pracy coraz więcej czasu, potrzebują odr

b
rach_number_e

Przeczytaj również: