Rachunkowość - Czy po centralizacji rozliczania VAT zakład budżetowy nadal jest podatnikiem CIT
rach_number_s

Czy po centralizacji rozliczania VAT zakład budżetowy nadal jest podatnikiem CIT

  • 2016-12-09
  • Ryszard Kubacki, doradca podatkowy

Pytanie:

Samorządowy zakład budżetowy jest zarejestrowanym podatnikiem CIT.

Czy po dokonaniu centralizacji rozliczania VAT zakład powinien składać zeznania roczne CIT-8, czy też obowiązek ten przejmie gmina?

Odpowiedź:

W myśl art. 1 ust. 2 updop jej przepisy stosuje się również do jednostek organizacyjnych niemających osobowości prawnej, z wyjątkiem spółek niemających osobowości prawnej (poza ska).

Przepisy nie zawierają definicji takiej jednostki organizacyjnej. Jednak można wskazać, że powinna

b
rach_number_e

Przeczytaj również: